Obchodní podmínky
Feltételek és feltételek
Az IMMAX WPB CZ, s.r.o., székhelye: Pohoří 703, 742 85 Vřesina, személyi azonosító: 04611268, bejegyezve az Ostravai Kerületi Bíróságon, C 64379 iktatószámmal (a továbbiakban: "Eladó") a www.immax.hu internetes címen található online áruházon keresztül történő értékesítésre vonatkozóan.
- Bevezető rendelkezések
- A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: "ÁSZF") a módosított Polgári Törvénykönyvről szóló 89/2012. évi CLV. törvény (a továbbiakban: "Ptk.") 1751. § (1) bekezdésében foglaltakkal összhangban szabályozzák a felek kölcsönös jogait és kötelezettségeit, amelyek az Eladó és egy másik jogi vagy természetes személy (a továbbiakban: "Vevő") között az Eladó webáruházán keresztül megkötött adásvételi szerződés (a továbbiakban: "Adásvételi Szerződés") kapcsán vagy annak alapján keletkeznek. A webáruházat az Eladó a www.immax.hu címen található weboldalon (a továbbiakban: "Weboldal"), a Weboldal felületén (a továbbiakban: "Webáruház felület") keresztül üzemelteti.
- Az Általános Szerződési Feltételek nem vonatkoznak azokra az esetekre, amikor az Eladótól árut vásárolni szándékozó személy jogi személy vagy olyan természetes személy, aki az árubeszerzés során üzleti tevékenysége vagy önálló szakmája gyakorlása során jár el (és ezért nem minősül fogyasztónak a Polgári Törvénykönyv értelmében).
- Az adásvételi szerződésben a feltételektől eltérő rendelkezésekről is meg lehet állapodni. Az adásvételi szerződés eltérő rendelkezései elsőbbséget élveznek az általános szerződési feltételek rendelkezéseivel szemben.
- A feltételek rendelkezései az adásvételi szerződés szerves részét képezik.
- Az adásvételi szerződés szerves részét képezik a különleges feltételek rendelkezései is, amelyekkel az eladó szabályozza az egyes árucsoportok értékesítésének feltételeit, a különleges értékesítési akciók alkalmazását vagy az e feltételektől való egyéb eltéréseket. A különleges feltételek rendelkezései elsőbbséget élveznek a jelen feltételek rendelkezéseivel szemben.
- Felhasználói fiók
- A vevőnek a weboldalon történt regisztrációja alapján a vevő hozzáférhet a felhasználói felületükhöz. A Vevő a saját felhasználói felületéről (a továbbiakban: felhasználói fiók) rendelhet árut. A Vevő regisztráció nélkül is rendelhet árut közvetlenül az üzlet webes felületéről.
- A weboldalon történő regisztráció és az árubeszerzés során a vevő köteles a valóságnak megfelelő és valós adatokat megadni. A vevő köteles a felhasználói fiókban megadott adatokat bármilyen változás esetén frissíteni. A Vevő által a felhasználói fiókban és az árubeszerzéskor megadott adatokat az Eladó helyesnek tekinti.
- A felhasználói fiókhoz való hozzáférés felhasználónévvel és jelszóval biztosított. A vásárló köteles a felhasználói fiókjához való hozzáféréshez szükséges információkat bizalmasan kezelni.
- A vevő nem jogosult arra, hogy harmadik személyeknek engedélyezze a felhasználói fiók használatát.
- Az Eladó törölheti a felhasználói fiókot, különösen, ha a Vevő több mint hat (6) hónapig nem használja a felhasználói fiókját, vagy ha a Vevő megszegi az adásvételi szerződésből (beleértve az Általános Szerződési Feltételeket) eredő kötelezettségeit.
- A Vevő tudomásul veszi, hogy a felhasználói fiók nem feltétlenül áll folyamatosan rendelkezésre, különösen az Eladó vagy harmadik felek hardver- és szoftverberendezéseinek szükséges karbantartása miatt.
- Az adásvételi szerződés megkötése
- Az áruház webes felületén elhelyezett áruk bemutatása, beleértve a fényképeket is, csak tájékoztató jellegű, illetve lehet, és az Eladó nem köteles az árukra vonatkozó adásvételi szerződést kötni. A Polgári Törvénykönyv 1732. szakaszának (2) bekezdése nem alkalmazandó.
- Az áruház webes felülete információkat tartalmaz az árukról. Eltérő rendelkezés hiányában az áruk árai tartalmazzák a hozzáadottérték-adót és minden kapcsolódó díjat. Az áruk árai mindaddig érvényesek maradnak, amíg azok az üzlet webes felületén megjelennek. Ez a rendelkezés nem korlátozza az eladó azon lehetőségét, hogy egyedi megállapodás szerinti feltételekkel adásvételi szerződést kössön.
- A Vevő tudomásul veszi, hogy előfordulhat olyan helyzet, amikor szoftverhiba vagy emberi hiba miatt az Áruk ára a webes felületen látszólag szokatlanul alacsonyan jelenik meg, anélkül, hogy ez indokolt lenne, pl. egy folyamatban lévő akció vagy más okból. Az Eladó jogosult elállni az adásvételi szerződéstől, ha a Vevő az árut az előző mondat szerinti áron rendelte meg, még akkor is, ha az árut már leszállították a Vevőnek.
- Az áruház webes felülete információkat tartalmaz az áruk kiszállításával vagy a választott fizetési móddal kapcsolatos költségekről is.
- Az áruk megrendeléséhez a vevő kitölti a webes felületén található megrendelőlapot. A megrendelőlap különösen az alábbi információkat tartalmazza:
- a megrendelt áruk (a megrendelt árukat a vásárló "helyezi be" az áruház webes felületének elektronikus bevásárlókosarába),
- az áru vételárának fizetési módja, a megrendelt áru szállításának kívánt módja és
- az áruk szállításával kapcsolatos költségek, adott esetben a választott fizetési mód, és
- az áru egyedi módosítása a megrendelő igényei szerint, valamint e módosítás ára
(a továbbiakban együttesen "megrendelés
").
- Mielőtt a megrendelést elküldi az Eladónak, a Vevő jogosult ellenőrizni és módosítani a megrendelésben megadott adatokat, beleértve a Vevő azon képességét is, hogy a megrendelésben szereplő adatok megadása során felmerülő hibákat felismerje és kijavítsa. A Vevő a megrendelést a "Megrendelés elküldése" gombra kattintva küldi el az Eladónak. A megrendelésben megadott adatokat az Eladó helyesnek tekinti. Az Eladó a megrendelés beérkezését követően haladéktalanul visszaigazolja a Vevőnek a Vevő felhasználói fiókjában vagy a megrendelésben megadott e-mail címére (a továbbiakban: "Vevő e-mail címe") küldött e-mailben.
- A megrendelés jellegétől függően (az áru mennyisége, a vételár összege, a becsült szállítási költségek) az Eladó mindig jogosult a Vevőtől a megrendelés további megerősítését kérni (például írásban vagy telefonon).
- Az Eladó és a Vevő közötti szerződéses kapcsolat a megrendelés elfogadásának (elfogadás) kézbesítésével jön létre, amelyet az Eladó elektronikus levélben küld a Vevőnek a Vevő elektronikus címére.
- Ha azonban az árukat előrendelési módban értékesítik, azaz az áruk elérhetőségét "Előrendelés" vagy más hasonló jelentésű szöveggel jelzik, az adásvételi szerződés megkötésének feltétele, hogy a szállító az árukat az eladónak leszállítsa. Továbbá az előrendeléses árut tartalmazó megrendelés szállítási határideje csak tájékoztató jellegű, és az eladó nem felel annak betartásáért. Az Eladó kifejezetten felhívja a figyelmet arra, hogy az előrendelésben lévő árut tartalmazó megrendeléseket csak akkor szállítja ki, ha azok rendelkezésre állnak, azaz teljes egészében. Ha a Vevő a rendelkezésre álló árukat korábban szeretné kiszállíttatni, akkor külön megrendelést kell létrehoznia rájuk.
- A vevő beleegyezik, hogy az adásvételi szerződés megkötése során távközlési eszközöket használjon. Az adásvételi szerződés megkötésével kapcsolatban a távkommunikációs eszközök használata során a Vevőnél felmerülő költségeket (internetkapcsolat költségei, telefonhívás költségei) a Vevő viseli.
- Az áruk ára és a fizetési feltételek
- Az áruk árát és az áruknak az adásvételi szerződés szerinti szállításával kapcsolatos költségeket a Vevő az itt meghatározott módon fizetheti meg az Eladónak.
- A vevő a vételárral együtt köteles az eladónak a szállítással, a fizetéssel, az áru kiigazításával és egyéb kapcsolódó költségekkel kapcsolatos költségeket is megfizetni a megállapodás szerinti összegben. Hacsak kifejezetten másként nem rendelkezik, a vételár tartalmazza az áru szállításával kapcsolatos költségeket is.
- Készpénzben vagy utánvéttel történő fizetés esetén a vételár az áru átvételekor fizetendő. Nem készpénzes fizetés esetén a vételár az adásvételi szerződés megkötésétől számított tizennégy (14) napon belül esedékes.
- Az Eladó jogosult, különösen abban az esetben, ha a Vevő nem erősíti meg a megrendelést (3.7. cikk), a teljes vételár kifizetését követelni, mielőtt az árut elküldenék a Vevőnek. Ugyanez vonatkozik arra az esetre is, ha a Vevő egyénileg az igényeihez igazított árut rendel. A Polgári Törvénykönyv 2119. szakaszának (1) bekezdése nem alkalmazandó.
- Az Eladó által a Vevőnek az áruk árából nyújtott árengedmények nem vonhatók össze. A Vevő köteles a megrendelés elküldése előtt ellenőrizni, hogy jogosult-e a kedvezményre. Az árengedményt utólagosan nem lehet érvényesíteni.
- Ha az üzletmenetben szokásos, vagy ha azt általánosan kötelező jogi szabályozás előírja, az Eladó az adásvételi szerződés alapján teljesített kifizetésekről számlát állít ki a Vevőnek, és azt küldeményben küldi el. A hozzáadottérték-adó az Eladót terheli. A Vevő kérésére az Eladó a számlát elektronikus formában küldi meg a Vevőnek a Vevő elektronikus címére.
- Az adásvételi szerződéstől való elállás
- A Vevő tudomásul veszi, hogy a Polgári Törvénykönyv 1837. §-ának rendelkezései szerint a Vevő kívánsága szerint vagy a Vevő személye számára módosított áru szállítására vonatkozó szerződéstől, a romlandó áru szállítására vonatkozó szerződéstől, valamint a romlandó árutól többek között nem lehet elállni, olyan áru szállítására irányuló szerződésből, amelyet a szállítást követően más áruval visszafordíthatatlanul összekevertek, olyan zárt csomagolású áru szállítására irányuló szerződésből, amelyet a fogyasztó kivett a csomagolásból, és amelyet higiéniai okokból nem lehet visszaküldeni, valamint hang- vagy képfelvétel vagy számítógépes program szállítására irányuló szerződésből, ha az eredeti csomagolás megsérült.
- Hacsak nem az Általános Szerződési Feltételek 5.1. cikkében említett esetről vagy más olyan esetről van szó, amikor az adásvételi szerződéstől nem lehet elállni, a vevőnek joga van elállni az adásvételi szerződéstől az áru átvételétől számított tizennégy (14) napon belül, a Polgári Törvénykönyv 1829. § (1) bekezdésének rendelkezései szerint, ha az adásvételi szerződés tárgya többféle áru vagy több rész szállítása, ez a határidő az utolsó áruszállítás átvételének napjától kezdődik. Az adásvételi szerződéstől való elállást az előző mondatban meghatározott határidőn belül kell elküldeni az Eladónak. Az adásvételi szerződéstől való elálláshoz a vevő használhatja az eladó által rendelkezésre bocsátott mintanyomtatványt, amely az általános szerződési feltételek mellékletét képezi. A Vevő az adásvételi szerződéstől való elállást többek között az Eladó üzleti címére vagy az Eladó weboldalon feltüntetett e-mail címére küldheti.
- Az Általános Szerződési Feltételek 5.2. cikke szerinti elállás esetén az adásvételi szerződés eleve érvényét veszti. Az árukat a Vevőnek az adásvételi szerződéstől való elállásnak az Eladó részére történő kézbesítésétől számított tizennégy (14) napon belül vissza kell küldenie az Eladónak. Ha a Vevő eláll az adásvételi szerződéstől, a Vevő viseli az Áruknak az Eladóhoz történő visszaküldésének költségeit.
- Az Általános Szerződési Feltételek 5.2. cikke szerinti elállás esetén az Eladó a Vevő által az adásvételi szerződéstől való elállástól számított tizennégy (14) napon belül visszautalja a Vevőtől kapott pénzeszközöket ugyanolyan módon, ahogyan az Eladó azokat a Vevőtől megkapta. Az Eladó jogosult arra is, hogy a Vevő által nyújtott teljesítést már az áru Vevő általi visszaküldésekor vagy más módon visszaadja, amennyiben a Vevő ehhez hozzájárul, és a Vevőnek nem keletkezik többletköltsége. Ha a vevő eláll az adásvételi szerződéstől, az eladó nem köteles a kapott pénzeszközöket a vevőnek visszaadni, mielőtt a vevő az árut visszaadja neki.
- Az Eladó jogosult az áruban bekövetkezett kár miatt fennálló fizetési igényt egyoldalúan beszámítani a Vevőnek a vételár visszatérítésére vonatkozó követelésébe.
- Abban az esetben, ha a vevőnek a Polgári Törvénykönyv 1829. § (1) bekezdésének rendelkezései szerint joga van elállni az adásvételi szerződéstől, az eladó is jogosult az adásvételi szerződéstől bármikor elállni, amíg a vevő át nem veszi az árut. Ebben az esetben az eladó köteles a vételárat, ha azt már megfizette, indokolatlan késedelem nélkül és ugyanolyan módon, ahogyan azt az eladó a vevőtől megkapta, a vevőnek visszafizetni.
- A vevő e-mail címére küldött, a megrendelés lemondásáról szóló értesítés az eladó részéről az adásvételi szerződéstől való elállásnak minősül.
- Ha az áruval együtt ajándékot, kedvezményt vagy egyéb juttatást (pl. bónusz, 3 a 2 áráért stb.) adnak a vevőnek.), az ilyen ajándék, kedvezmény vagy egyéb előny nyújtására vonatkozó megállapodás az Eladó és a Vevő között azzal a feltétellel jön létre, hogy amennyiben a Vevő az adásvételi szerződéstől (akár részben is) eláll, az ajándék, kedvezmény vagy egyéb előny nyújtására vonatkozó megállapodás hatályát veszti, és a Vevő köteles azokat lehetőség szerint együttesen visszaszolgáltatni, vagy az Eladónak azok árát pénzben visszatéríteni, ha a dolog természeténél fogva a visszaszolgáltatás nem valósítható meg.
- Az eladó akkor is jogosult elállni az adásvételi szerződéstől, ha az emberi vagy technikai hiba miatt nyilvánvalóan kedvezőtlen feltételek mellett jött létre (pl. nulla vagy nyilvánvalóan értelmetlen ár, újra felhasználható fizetési utalvány vagy kedvezménykupon stb.), ha az adásvételi szerződés megkötésekor a vevő számára nyilvánvalónak kellett lennie, hogy az eladó által kínált feltételek az eladó számára indokolatlanul kedvezőtlenek.
- Visszavonási űrlap
- Az áruk szállítása és kiszállítása
- Abban az esetben, ha a szállítási módot a vevő külön kérése alapján állapodtak meg, a vevő viseli a kockázatot és az ezzel a szállítási móddal kapcsolatos esetleges többletköltségeket.
- Az Eladó köteles az árut hiánytalanul, legkésőbb a megrendelés visszaigazolásától számított 15 napon belül a Vevőnek leszállítani, kivéve, ha az egyes árucikkek esetében ettől eltérő szállítási határidőt határoztak meg. Ha az áru "raktáron" szerepel, az Eladó az árut legkésőbb két munkanapon belül szállítja.
- A szállítási ár és a szállítási mód itt található.
- Ha az Eladó az adásvételi szerződés alapján köteles az árut a Vevő által a megrendelésben megadott helyre szállítani, a Vevő köteles az árut a szállításkor átvenni.
- Abban az esetben, ha a vevő részéről felmerülő okok miatt az árut ismételten vagy a megrendelésben meghatározottól eltérő módon kell szállítani, a vevő köteles megfizetni az áru ismételt szállításával kapcsolatos költségeket, illetve az eltérő szállítási móddal kapcsolatos költségeket.
- Az eladó telephelyén (üzletében) történő személyes átvétel esetén az eladó egy egyedi kódot (PIN-kódot) küld a vevőnek, amelyet csak a vevő ismer. Az árut ezután annak a személynek adják át, aki ismeri a rendelési számot és a PIN-kódot. Az eladó nem ellenőrzi ennek a személynek a személyazonosságát - az árut abban a pillanatban kell úgy tekinteni, hogy a vevő átvette, amikor az eladó alkalmazottja átadja azt annak a személynek, aki ismerte a rendelési számot és a PIN-kódot, még akkor is, ha az áru ezt követően nem került a vevő birtokába.
- Az Eladó tájékoztatja a Vevőt, aki az árut az Eladó telephelyén történő személyes átvétellel rendelte meg, az átvétel határidejéről, amely nem lehet rövidebb három munkanapnál. Ha a Vevő az említett határidőn belül nem veszi át az árut, az Eladó jogosult az adásvételi szerződéstől elállni, vagy az árut a Vevő költségére a Vevő címére küldeni.
- Az áru fuvarozótól való átvételekor a vevő köteles ellenőrizni az áru csomagolásának sértetlenségét, és bármilyen hiba esetén azonnal értesíteni a fuvarozót. Abban az esetben, ha a csomagoláson olyan sérülést találnak, amely a szállítmányba való illetéktelen behatolásra utal, a vevő nem fogadhatja el a sérült szállítmányt a fuvarozótól, és jogosult visszautasítani azt. Ezzel egyidejűleg a vevő köteles fényképes dokumentációt készíteni a sérült küldeményről, és haladéktalanul tájékoztatni az eladót a küldemény sérüléséről. E bekezdés rendelkezései az áru személyes átvételére is vonatkoznak az Eladó telephelyén.
- A felek további jogait és kötelezettségeit az áru szállításával kapcsolatban az Eladó által kiadott különleges szállítási feltételek szabályozhatják.
- Hibás teljesítésből eredő jogok
- A szerződő felek jogait és kötelezettségeit a hibás teljesítésből eredő jogok tekintetében a vonatkozó általános érvényű jogszabályok (különösen a Polgári Törvénykönyv 1914-1925., 2099-2117. és 2161-2174. §-ai, valamint a fogyasztóvédelemről szóló, módosított 634/1992. sz. törvény) szabályozzák.
- Az Eladó felelős a Vevővel szemben azért, hogy az áru átvételkor hibátlan. Az eladó különösen azért felel a vevővel szemben, hogy az áru átvételének időpontjában a vevő átvette az árut:
- az áru rendelkezik a felek között megállapodott jellemzőkkel, megállapodás hiányában pedig az eladó vagy a gyártó által az áru jellegére tekintettel és az általuk végzett reklám alapján leírt jellemzőkkel,
- az áru alkalmas az eladó által megadott célra, vagy arra, amire az ilyen jellegű árukat általában használják,
- az áruk minőségükben vagy kivitelezésükben megfelelnek az elfogadott mintának vagy mintadarabnak, ha a minőséget vagy kivitelezést az elfogadott minta vagy mintadarab alapján határozták meg,
- az áruk a megfelelő mennyiségben, méretben vagy súlyban vannak; és
- az áruk megfelelnek a jogszabályokban előírt követelményeknek.
- Az Általános Szerződési Feltételek 7.2. cikkében említett rendelkezések nem vonatkoznak az alacsonyabb áron értékesített áruk esetében arra a hibára, amelyért az alacsonyabb árban állapodtak meg, az áruk szokásos használatból eredő elhasználódására, használt áruk esetében arra a hibára, amely megfelel annak a használati vagy elhasználódási szintnek, amellyel az áru rendelkezett, amikor a vevő átvette, vagy ha ez az áru jellegéből adódik.
- Ha a hiba az átvételtől számított hat hónapon belül jelentkezik, az árut úgy kell tekinteni, hogy az átvételkor hibás volt. A vevő jogosult a fogyasztási cikkeknél az átvételtől számított huszonnégy hónapon belül fellépő hiba esetén a reklamáció jogával élni.
- A vevő a hibás teljesítésből eredő jogait az eladó telephelyének azon címén érvényesíti, ahol az eladott áruk köre tekintetében a követelés elfogadása lehetséges, esetleg a székhelyen vagy a telephelyen is.
- A vevő köteles a hiba felfedezését követően haladéktalanul reklamációt benyújtani az eladóhoz vagy a javításra kijelölt személyhez. Ha a vevő ezt írásban vagy elektronikus úton teszi, meg kell adnia elérhetőségét, a hiba leírását és a reklamáció rendezésének módjára vonatkozó kérést.
- Letölthető űrlapok:
- A vevő a hiba bejelentésekor vagy a hiba bejelentését követően indokolatlan késedelem nélkül köteles tájékoztatni az eladót arról, hogy milyen jogot (a reklamáció rendezésének módját) választott. A választás megváltoztatása az eladó hozzájárulása nélkül csak akkor lehetséges, ha a vevő olyan hiba kijavítását kérte, amely javíthatatlannak bizonyul. Ha a vevő a lényeges szerződésszegésből eredő jogát nem választja időben, akkor ugyanolyan jogok illetik meg, mint a nem lényeges szerződésszegés esetén.
- A vevő köteles bizonyítani az áru megvásárlását (lehetőleg vásárlási bizonylattal). A követelés rendezésének határideje az áru eladónak vagy a javításra kijelölt helyre történő átadásától/szállításától kezdődik. Az árut megfelelő csomagolásba kell csomagolni, hogy a szállítás során ne sérüljön meg, valamint tisztának és hiánytalannak kell lennie.
- Az Eladó köteles a panaszról haladéktalanul, legkésőbb öt munkanapon belül dönteni, vagy ha a döntéshez szakmai értékelésre van szükség. A szakmai értékelés szükségességéről szóló tájékoztatást a vevővel ezen határidőn belül közölni kell.
- Az Eladó köteles a Vevő panaszát, beleértve a hiba elhárítását is, indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb a bejelentéstől számított 30 napon belül rendezni, kivéve, ha a Vevővel írásban hosszabb határidőben állapodtak meg. Ezen határidő lejárta után a Vevőt ugyanazok a jogok illetik meg, mintha lényeges szerződésszegésről lenne szó.
- Ha az eladó nem hajlandó a hibát kijavítani, a vevő ésszerű árengedményt követelhet az árból, vagy elállhat a szerződéstől.
- A jótállási idő meghosszabbodik a reklamáció benyújtásától annak rendezéséig vagy addig az időpontig, amikor a vevő köteles a terméket átvenni.
- Az Eladó vállalja, hogy e-mailben vagy SMS-ben tájékoztatja a Vevőt a reklamáció rendezéséről.
- Jogos igény esetén a vevő jogosult az ésszerűen felmerült költségek megtérítésére. A vevő köteles írásban kérni az eladótól a költségtérítést, és a kifizetést igazolni.
- A felek egyéb jogai és kötelezettségei
- A vevő az áru teljes vételárának kifizetésével megszerzi az áru tulajdonjogát.
- Az Eladót a Vevővel szemben nem kötik a Polgári Törvénykönyv 1826. § (1) bekezdésének e) pontja szerinti magatartási kódexek.
- A fogyasztói panaszokat az Eladó a weboldalon megadott elektronikus címen keresztül kezeli. Az Eladó a Vevő panaszának kezeléséről szóló tájékoztatást a Vevő elektronikus címére küldi.
- Az adásvételi szerződésekből eredő fogyasztói jogviták peren kívüli rendezésére a Cseh Kereskedelmi Felügyelet (székhelye: Štěpánská 567/15, 120 00 Prague 2, azonosítószám: 000 20 869, internetes cím: https://adr.coi.cz/cs) illetékes. Az eladó és a vevő közötti, az adásvételi szerződésből eredő viták rendezésére a http://ec.europa.eu/consumers/odr címen található online vitarendezési platform használható.
- Az Európai Fogyasztói Központ Cseh Köztársaság, székhelye: Štěpánská 567/15, 120 00 Prague 2, internetes címe: http://www.evropskyspotrebitel.cz a fogyasztói jogviták online rendezéséről, valamint a 2006/2004/EK rendelet és a 2009/22/EK irányelv módosításáról szóló, 2013. május 21-i 524/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet (a fogyasztói jogviták online rendezéséről szóló rendelet) szerinti kapcsolattartó pont.
- A vásárló a dTest, o.p.s.-t a www.dtest.cz/poradna címen vagy a 299 149 009-es telefonszámon is megkeresheti, hogy tanácsot kérjen a fogyasztói jogokkal kapcsolatban.
- Az Eladó vállalja, hogy a Vevővel elsődlegesen peren kívüli vitarendezést kezdeményez, kivéve, ha a Vevő ezt elutasítja. A vita peren kívüli rendezése a www.vasestiznosti.cz weboldalon található YourComplaints.cz szolgáltatáson keresztül is történhet.
- Az Eladó jogosult az árukat kereskedelmi engedély alapján értékesíteni. A kereskedelmi ellenőrzést saját hatáskörében az illetékes kereskedelmi hivatal végzi. A személyes adatok védelmének felügyeletét a Személyes Adatvédelmi Hivatal gyakorolja. A Cseh Kereskedelmi Ellenőrzési Hivatal felügyeli többek között a fogyasztóvédelemről szóló, módosított 634/1992. sz. törvény betartását.
- A vevő vállalja a körülmények megváltozásának kockázatát a Polgári Törvénykönyv 1765. szakaszának (2) bekezdése értelmében.
- Személyes adatok védelme
- Az Eladó a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet) szóló (EU) 2016/679 európai parlamenti és tanácsi rendelet (a továbbiakban: GDPR) 13. cikke szerinti, a Vevő személyes adatainak az adásvételi szerződés teljesítése céljából és az Eladó közjogi kötelezettségeinek teljesítése céljából történő kezelésére vonatkozó tájékoztatási kötelezettségét a Vevővel szemben külön dokumentummal teljesíti.
- Kereskedelmi kommunikáció küldése és sütik tárolása
- A Vevő beleegyezik abba, hogy az Eladó termékeivel, szolgáltatásaival vagy üzletével kapcsolatos információkat a Vevő elektronikus címén kapja meg, továbbá beleegyezik abba, hogy az Eladó kereskedelmi közleményeit a Vevő elektronikus címén kapja meg. Az Eladó a Vevővel szemben a GDPR rendelet 13. cikke szerinti tájékoztatási kötelezettségének a Vevő személyes adatainak a Vevő kereskedelmi kommunikációjának küldése céljából történő feldolgozásával kapcsolatban külön dokumentummal tesz eleget.
- A vásárló hozzájárul a cookie-k tárolásához a számítógépén. Abban az esetben, ha a vásárlás a weboldalon keresztül lebonyolítható, és az eladónak az adásvételi szerződésből eredő kötelezettségei teljesíthetők anélkül, hogy a cookie-kat a vevő számítógépén tárolnák, a vevő bármikor visszavonhatja az előző mondat szerinti hozzájárulását.
- Szállítás
- Az Eladó és a Vevő közötti dokumentumkézbesítés esetén az Eladó székhelye és a Vevő megrendelésben megadott címe tekintendő kézbesítési címnek.
- Az áruk letétbe helyezése
- Különleges megrendelésű áruk vagy olyan áruk esetében, amelyek nincsenek raktáron, vagy amelyek mennyisége nem szokásos, az eladónak előleget kell fizetnie. Az Eladó vállalja, hogy az előlegfizetési kötelezettségről haladéktalanul tájékoztatja a Vevőt.
- Tájékoztatás és tanácsadás
- A szállított áruk alkalmasságára és felhasználhatóságára vonatkozó minden szóbeli és írásbeli információ az eladó legjobb tudása szerint került közlésre. Ezek azonban csak az eladó tapasztalatainak és az eladó által saját maga, a gyártótól vagy a beszállítójától szerzett információknak az értékét képviselik.
- A Vevő panaszait és észrevételeit, amelyek az Eladó és a Vevő között létrejött szerződéses kapcsolatra vonatkoznak, az Eladó a vonatkozó előírásoknak megfelelően kezeli, ahol a Vevő a vállalat székhelyén vagy a info@immax.cz e-mail címen nyújthatja be panaszait és észrevételeit. Amennyiben a panasz tartalma árura vonatkozó reklamáció, a reklamációt a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően panaszként kezeljük.
- Az Eladó biztosítja az elektromos berendezések, elemek és akkumulátorok visszavételét a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően.
- Záró rendelkezések
- Ha az adásvételi szerződéssel létrehozott kapcsolat nemzetközi (külföldi) elemet tartalmaz, a felek megállapodnak abban, hogy jogviszonyukra a cseh jog az irányadó. Az előző mondat szerinti jogválasztással a fogyasztónak minősülő vevő nem fosztja meg magát a jogrend azon rendelkezései által biztosított védelemtől, amelyektől szerződéssel nem lehet eltérni, és amelyek egyébként a jogválasztás hiányában a szerződéses kötelezettségekre alkalmazandó jogról szóló, 2008. június 17-i 593/2008/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet (Róma I.) 6. cikkének (1) bekezdése értelmében alkalmazandók lennének.
- Eltérő rendelkezés hiányában az adásvételi szerződés kizárólag cseh nyelven köthető.
- Ha az Általános Szerződési Feltételek bármely rendelkezése érvénytelen vagy hatálytalan, az érvénytelen rendelkezés helyébe olyan rendelkezés lép, amelynek jelentése a lehető legközelebb áll az érvénytelen rendelkezéshez. Az egyik rendelkezés érvénytelensége vagy hatástalansága nem érinti a többi rendelkezés érvényességét.
- Az adásvételi szerződést, beleértve az Általános Szerződési Feltételeket is, az Eladó elektronikus formában archiválja.
- A szerződési feltételek módosítása a kölcsönösen elfogadott írásbeli megállapodástól eltérő formában kizárt.
Ezek a feltételek 2024.11.1-től érvényesek.